دسته‌بندی نشده

گوشواره و نکات پیرامون آن

https://chapra.ir/

کلمات کلیدی: گوشواره بدلیجات، انواع گوشواره، گوشواره بدلیجات شیک، گوشواره بدل بلند، گوشواره‌های خاص

بخش اول مقاله:

با ارتقا سطح کیفی متریال هایی که در بدلیجات مورداستفاده قرار می‌گیرند و همچنین تنوع حاکم بر این عرصه، تمایل و رغبت بانوان به سمت این زیورآلات بیش‌ازپیش شده است. در این میان انواع گوشواره به علت اینکه بر استایل و زیبایی خانم‌ها تأثیر بسزایی دارد، توانسته مقبولیت بالاتری را نسبت به دیگر اکسسوری ها کسب نماید. به‌گونه‌ای که امروزه کمتر خانمی است که از دنیای این نوع بدلیجات نمونه‌ای را برای خود برنگزیند. در این مطلب می‌کوشیم تا به‌تمامی نکات مهم پیرامون گوشواره بدلیجات این عناصر بسیار زیبا که در اغلب اوقات همپای نمونه‌های طلا ظاهر می‌شوند، بپردازیم.

اکنون و در دنیای مدرن که گوشواره بدلیجات شیک و با شباهت بالایی به نمونه‌های طلا و با همان زیبایی و درخشندگی عرضه می‌شود، به‌راستی خرید آنها به‌صرفه می‌باشد.

متریال های به‌کاررفته در ساخت گوشواره‌های بدلیجات:

هنگامی‌که به سراغ گوشواره‌های بدل می‌روید، شاید آنها را باکیفیت‌های متفاوتی بیابید که این موضوع در زمان خرید یک دغدغه بزرگ محسوب می‌شود. باید دانست انواع گوشواره از فلزات با جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شوند که این امر بر روی کیفیت این عناصر تأثیر مستقیمی می‌گذارد. گوشواره‌های خاص آلیاژهایی گران‌بهاتر را به خدمت گرفته‌اند که علاوه بر قیمتی بالاتر، دوام و درخشندگی فراگیرتری را نیز دارا هستند.

تنگستن، استیل، مس، تیتانیوم و … همگی از فلزهای رایج استفاده‌شده در گوشواره‌های بدل هستند که اگرچه به‌صورت خالص مورد بهره‌برداری قرار نگرفته و اغلب به‌صورت ترکیبی مورداستفاده واقع می‌شوند، اما به‌واقع ماهیت و ساختار اصلی بدلیجات بر پایه این مواد استوار است. عمر طولانی و درخشش بی‌انتهای برخی از گوشواره همگان را متعجب می‌سازد که این امر علاوه بر جنس خود گوشواره به روکش‌های ویژه به‌کاررفته بر روی این محصولات نیز بازمی‌گردد که در ادامه شرح کامل‌تری از این روکش‌ها را ارائه می‌دهیم.

روکش‌های متفاوت به‌کاررفته بر روی گوشواره‌های بدلیجات:

اگرچه فلزهای به‌کاررفته در ساخت انواع گوشواره بدل بلند، ظریف و … به علت اینکه دوام بالایی را از خود نشان دهند، از بهترین جنس انتخاب می‌شوند، اما به‌راستی روکش مرغوب نیز نقش مهمی در مانایی یک گوشواره‌ ایفا می‌کند. برخی از گوشواره‌ها براثر کوچک‌ترین تماس یا ضربه و فشار آسیب‌دیده و یا در مجاورت با رطوبت زنگ‌زده و درخشش خود را از دست می‌دهند. ازاین‌رو به‌منظور افزایش طول عمر مفید این زیورآلات شیک، سطح فلز را با روکش‌های مختلفی چون آب‌طلا، آب‌نقره، استیل و … می‌پوشانند و بدین ترتیب گوشواره را از عوامل آسیب‌زا دور می‌نمایند.

 • گوشواره باروکش آب‌طلا:

روکش‌های طلا به علت اینکه با اغلب پوست‌ها سازگار بوده و کمترین حساسیت را ایجاد می‌کنند و در برابر زنگ‌زدگی و هرگونه تغییر رنگ نیز مقاوم هستند، اولین گزینه برای گوشواره بدلیجات محسوب می‌شوند. کیفیت گوشواره‌هایی که با آب‌طلا زینت داده می‌شوند، درنهایت حیرت‌آور بوده و درخشندگی و جلای کم‌نظیری را به نمایش می‌گذارند.

به همین دلیل گوشواره‌های خاص و ویژه مراسم‌های رسمی و مجلل اکثر خانم‌ها، بارنگ طلایی که وام‌دار آب‌طلاهایی با عیارهای متفاوت هستند، خودنمایی می‌کنند تا بیشترین تأثیر را بر استایل آنها داشته باشد.

 • گوشواره باروکش آب‌نقره:

بسیاری به‌جای آنکه گوشواره‌های خاص خود را از بین نمونه‌هایی که با آب‌نقره روکش شده‌اند گزینش نمایند، یک‌راست به سراغ گوشواره‌های نقره رفته و از جلا و ماندگاری بلندمدت آنها کمال لذت را می‌برند. اگرچه روکش‌های نقره نیز بسیار در ماندگاری گوشواره تأثیرگذار هستند، اما به‌واقع مانند خود نقره توانمند عمل نمی‌کنند و بعد از مدتی با تغییر رنگ، کیفیت ابتدایی خود را از دست می‌دهند.

 • گوشواره باروکش رادیوم:

اگر در هنگام خرید گوشواره بدلیجات شیک خود نگران حساست پوستی‌تان هستید، بهتر است بدانید گوشواره‌هایی که خود را با رادیوم پوشش داده‌اند، کمترین درجه حساسیت را ایجاد می‌کنند، ازاین‌رو همانند نمونه‌های آب‌طلا برای طیف بیشتری از خانم‌ها مناسب هستند. از طرفی شباهت بالای آن‌ها به طلای سفید و زیبایی مسحور کنندشان توان گذشتن از این گوشواره‌ها را از بسیاری خانم‌ها صلب می‌کند.

در مقاومت این عناصر نیز باید گفت لایه رادیوم حتی باضخامت محدود قادر است، فلز زیرین خود را در برابر هرگونه تغییر ناخوشایند محافظت نماید، ازاین‌رو استفاده آن در انواع بدلیجات رایج و مرسوم است.

 • گوشواره باروکش تیتانیوم:

تیتانیوم از همان ابتدا که به عرصه بدلیجات وارد شد قصد داشت تا جایگاه نقره را به انحصار خود درآورد و اگرچه در این امر با موفقیت‌هایی همراه بود و توانست ماندگارتر از نقره به روکش نمودن انواع گوشواره اقدام نماید، اما زیبایی و درخشندگی آن متأسفانه درگذر زمان دوام چندانی ندارد.

آبکاری‌های تیتانیوم که تا حدی یادآور طلای سفید هستند، در برابر رطوبت‌های محدود واکنش نشان داده و بعد از مدتی تیره‌وتار و حتی سیاه می‌شوند.

 • گوشواره باروکش استیل:

استیل همیشه توانسته سرآمد و موفق‌تر از عناصر دیگر ظاهر شود، ازاین‌رو طراحی و ساخت انواع مختلف زیورآلات مانند گوشواره بدل بلند، انگشتر، گردن بند و … با آن‌چنان ایدئال است که ازنظر برازندگی، به‌هیچ‌وجه قابل قیاس با دیگر فلزات نیست.

استیل رنگ منحصربه‌فرد خود را دارا است و نسبت به دیگر فلزات تغییر رنگ محسوسی ندارد، ازاین‌رو برندهای مطرح و بزرگ در تولید زیورآلات زنانه حتماً از این عنصر گران‌بها بهره می‌برند و البته قیمت بالای آن را نیز به جان می‌خرند.

بهترین راه انتخاب گوشواره بدلیجات مناسب:

همیشه زیورآلات خود را بر اساس معیارهای دقیقی گزینش نمایید و به اصول ست و پیرایش، قانون زیباشناسی و تناسب اشیاء وفادار بمانید. اگرچه سلیقه همیشه زمام عقل و خرد آدمی را در دست می‌گیرد، اما تابع بی‌قیدوشرط بودن آن مسیر درستی را بر سر راه قرار نمی‌دهد.

قیمت اولین معیاری است که خرید را دارای محدوده خاصی می‌کند، از آن‌که بگذریم نوع استفاده تعیین می‌کند کدام گوشواره‌های خاص مناسب شما هستند. مراسم‌هایی چون روزانه، رسمی، تجملاتی و … هرکدام گوشواره مخصوص به خود را می‌طلبند که اگر بر اساس آن انتخاب نشوند، کارایی جالب‌توجهی ندارند.

البته خرید گوشواره متناسب بافرم صورت و همچنین برقراری هارمونی با طرح و رنگ لباستان را نیز فراموش نکنید. برای مثال گوشواره‌های بدل بلند برای صورت‌های کشیده اصلاً مناسب نیستند و همچنین گوشواره‌های گرد را بهتر است افراد با صورت‌های بیضی استفاده نکنند. این قاعده در مورد رنگ و طرح لباس نیز پابرجا است و شما باید در مورد ارتباط اجزای تشکیل‌دهنده استایلتان با یکدیگر دقت فراوان نمایید.

بخش دوم مقاله:

 راهنمای خرید بهترین گوشواره بدلیجات:

گوشواره‌ها در نزدیک‌ترین قسمت صورت و در ارتباطی تنگاتنگ با چهره واقع می‌شوند، ازاین‌جهت یکی از فاکتورهای مهم در چهره‌آرایی بوده و نسبت سرسختانه‌ای با زیبایی بخشی سر و گردن دارند. به همین دلیل اتخاذ بهترین روش برای انتخاب اصولی آنها در رده‌های بالای توجه از سوی طراحان تیپ و استایل قرار می‌گیرد.

 به‌هرحال اگر تمایل دارد گوشواره‌های خاص و منحصربه‌فردی گزینش نموده و به مدد آنها در جمع یکه و شاخص باشید، این راهنمای خرید گوشواره را دنبال نمایید.

 • انتخاب قیمت مناسب:

گاهی تمایل ندارید تا هزینه‌های بالایی را بابت خرید گوشواره پرداخت کنید، در این هنگام باید به سراغ گوشواره‌هایی با ماهیت ساده‌تر و با جنبه‌های تزئینی کمتر بروید. البته اگرچه مهمانی‌های مجلل را بهتر است با نمونه‌هایی که از سنگ‌های تزئینی زیبا بهره برده‌اند سپری نمایید، اما اگر ناچارید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید، حتماً در میان گوشواره‌های ساده‌تر نیز می‌توان نمونه‌ه گوشواره‌های خاص و شکیل که سازگاری بیشتری با مجالس مجلل دارند را یافت.

 • جنس فلز به‌کاررفته:

تفاوت قیمت گوشواره‌های اصل با بدلی بسیار زیاد است، اما این رنج قیمتی متفاوت را حتی در بین فلزات مختلف موجود در نمونه‌های بدلی نیز می‌توان به‌وضوح دید. مسلماً گوشواره‌های استیل و نقره که ماندگاری را به‌حداعلا می‌رسانند، قیمت بالاتری را برای شما تعریف می‌کنند. ازاین‌رو به‌منظور کاهش هزینه‌ها در خرید به سراغ یک گوشواره بدلیجات شیک بروید که از جنس‌های و روکش‌هایی به‌غیراز استیل و نقره بهره برده باشد.

به‌هیچ‌وجه نگران تمایز ظاهری نیز نباشید، زیرا حتی نمی‌توان بین یک گوشواره اصل و بدل در نمونه‌های امروزی تفاوتی قائل شد، چه برسد به گوشواره‌های بدلی، زیرا مواد اولیه، نوع ساخت، فناوری به‌کاررفته و … در حال حاضر، ظرافت را برای این زیورآلات به بهترین شکل ممکن به ارمغان آورده‌اند.

 • اجرت ساخت:

اگرچه اجرت ساخت در مورد گوشواره بدلیجات چنان مطرح نیست یا حداقل اجرت گزافی برای آن تعیین نمی‌شود، اما باید دانست که در بسیاری موارد همین زینت‌آلات بدل نیز اگر به دست طراحان حرفه‌ای ساخته‌وپرداخته شوند، می‌توانند قیمت‌های بالای اجرت را بر دوش خریداران تحمیل نمایند.

به‌هرحال اجرت ساخت به مدت‌زمانی که برای طراحی یک گوشواره یا هر زینتی دیگری، صرف می‌شود اختصاص دارد، پس در زمان خرید حتماً دقت نمایید آیا گوشواره شما دارای ویژگی خاصی هست که آن را متمایز و گران‌قیمت‌تر نماید.

 • جنس و کیفیت نگین‌ها:
https://chapra.ir/

امروزه قیمت جواهرات و سنگ‌های گران‌بها در بسیاری موارد حتی از برخی سرویس‌های طلا به‌مراتب بیشتر است، پس با تصور انتخاب یک گوشواره بدلیجات شیک و ارزان‌قیمت که با سنگ‌های اصیل آراسته‌شده است، روانه خرید نشوید. جواهرات کارشده نقش مهمی بر قیمت گوشوارها دارند، پس ابتدا گوشواره جواهرنشان خود را از دور رصد نموده و در مورد سنگ‌های به‌کاررفته بر روی آن اطلاعات کسب نمایید.

 بدانید اگر یاقوت، الماس، زمرد و … گوشواره‌های شمارا آذین نموده‌اند، قیمت بالا و شرایط نگهداری ویژه به انتظار شما نشسته است که برای رهایی از این مشکلات جایگزینی نگین‌های سنتتیک و مصنوعی بهترین رویکرد ممکن است.

 • چگونگی روش خرید:

فروشگاه‌های سطح شهر به علت هزینه‌های جانبی انبارداری، اجاره مکان، قبوض مختلف و … به عرضه انواع گوشواره باقیمت تمام‌شده بیشتر می‌پردازند. این در حالی است که با مراجعه به وب‌سایت‌ها و خرید آنلاین می‌توانید یک گوشواره را با مشخصات مشابه اما باقیمتی نازل‌تر بیابید و خریدی به‌صرفه را تجربه نمایید.

امروزه فضای آنلاین بستر امن و مطمئنی را برای خرید و فروشی بی‌دغدغه‌تر فراهم نموده و تنوع حیرت‌آوری از طرح و رنگ را در مقابل خریداران به تصویر کشیده است و بازارهای آن نوید عرضه محصولاتی مرغوب با تخفیفاتی استثنایی را دارد.

بخش سوم مقاله:

انواع مختلف گوشواره بدلیجات:

گوشواره‌های بدل بلند، میخی، حلقه‌ای و … انواع مدل‌های متنوع گوشواره را تشکیل می‌دهند که هر خانمی با رعایت تناسب آن‌ها بالباس و فرم صورت خود، سعی می‌نماید هرچه شکیل‌تر و برازنده‌تر در محافل حضور یابد. اگر انتخاب صحیحی از میان این زیورهای زنانه داشته باشید، مسلماً با این ترفند زیبایی‌های چهره خود را دو برابر نموده و نقص‌های احتمالی را به طرزی مؤثر پنهان می‌نمایید.

 • گوشواره‌های میخی:

اغلب خانم‌هایی که به استایل های کلاسیک علاقه‌مند بوده و آن‌چنان درگیر زرق‌وبرق و تجملات نیستند، به سراغ انواع گوشواره بدلیجات از نوع میخی آن رفته و از هماهنگی همیشگی آنها با طیف گسترده‌ای از لباس‌ها و راحتی درپوششی که تقدیم می‌کنند، نهایت لذت را می‌برند.

به‌راستی گوشواره‌های میخی ساده‌ترین و درعین‌حال عامه‌پسندترین نمونه‌های موجود در بازار هستند که شاید مانند سرویس‌های جواهرنشان دارای اصالتی فوق‌العاده نباشند، اما به علت قیمت پایین، سهولت استفاده و هماهنگی با اغلب پوشش‌ها، موردقبول بسیاری از بانوان زیباپسند واقع می‌شوند.

 • گوشواره‌های حلقه‌ای:

کسانی که به دنبال گوشواره‌های خاص هستند، اغلب با دیدن طرح‌های متنوع گوشواره‌های دایره‌ای شیفته این ذوق و هنر نهفته در آن می‌شوند. استفاده‌های عمومی از گوشواره‌های حلقه‌ای کوچک امروزی به امری محبوب بدل شده است، البته نمونه‌های درشت‌تر آن نیز با موفقیت به مراسم‌های رسمی‌تر راه‌یافته‌اند.

قابلیت ارزنده استحکام، در کنار هم‌جواری با سادگی که همیشه با این دایره‌های زیبا همراه است، سبب شده دوستداران اکسسوری‌های نه‌چندان تجملاتی را به سمت‌وسوی این گوشواره‌ها متمایل سازد. بدین ترتیب از گوشواره‌های دایره‌ای در جمع‌های دوستانه و دورهمی‌های خودمانی در کنار دیگر زیورآلات به نسبت استفاده فراوان‌تری می‌شود.

 1. گوشواره‌های قطره‌ای:

فقط می‌توان یک گوشواره بدلیجات شیک را که موجب درخشش شما در جمع‌های مختلف شود و با سنگ‌های اصیلش نقطه قوت استایل شما گردد را در میان گوشواره‌های قطره‌ای یافت. این گوشواره‌ها در میان خانواده بزرگ زینت‌آلات به جواهرهایی سلطنتی می‌مانند که مجالس عروسی و مهمانی‌های باشکوه، خواستگاه اصلی آنها به شمار می‌رود.

اگر بتوان از نقطه‌ضعف آنها که نگهداری مشکلشان می‌باشد گذشت، به‌راستی درخشش کم‌نظیرشان ناخودآگاه همگان را به سمت آنها متوجه می‌سازد.

 • گوشواره‌های بلند:

گوشواره‌های بدل بلند با خصیصه‌ای خاص‌تر از دیگر نمونه‌ها ظاهرشده است و چنان متمایز جلوه می‌کند که ناخودآگاه استفاده‌کننده از آن را نیز تحت تأثیر گذاشته و بدون شک وی را در میان جمع سرآمد می‌سازد. اگر در محفلی به چنین جلوه‌نمایی نیازمند هستید هرگز این گوشواره‌های سلاطینی را فراموش نکنید.

 • گوشواره‌های کلیپسی:
 • بزرگ‌ترین مزیت گوشواره‌های کلیپسی عدم نیاز به سوراخ کردن گوش در صورت نداشتن آن یا مسدود شدن سوراخ لاله گوش براثر گذشت زمان است. این گوشواره‌ها به‌گونه‌ای خاص‌تر از نمونه‌های دیگر بر روی گوش قفل می‌شوند و با تنوع بسیار زیاد طراحی و روانه بازار می‌گردند.

استفاده سخت‌تر و احتمال آسیب رسیدن به لاله گوش سبب محدودیت در گزینش آنها از سوی خریداران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *